گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
صفحه خانگی / علمی / افتخاری تازه برای شهر وزوان در عرصهء پزشکی

افتخاری تازه برای شهر وزوان در عرصهء پزشکی

 

برگزاری مراسم رونمایی از «اطلس جامع جراحی ایران» و نقد و بررسی این اثر که روز گذشته در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اتفاق افتاد، افتخاری دیگر را برای شهر وزوان و جوانان همیشه در صحنهء   این شهر رقم زد.

این اثر منحصر به فرد به همت دکتر محمد‌رضا هاشم‌پور، و زیر نظر دکتر عبدالرضا فاضل، فلوشیپ جراحی، سرطان، استادیار و رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی گلستان گرد‌آوری و تدوین شده است.

 

 

 

تصاویر واقعی از جراحی‌های مختلف که به همت مولف تهیه شده از‌ جمله ویژگی‌های «اطلس جامع جراحی ایران» است.

مجموع این تصاویر به دانشجویان جراحی کمک می‌کند تا تصویر واقعی‌تری از جراحی در اختیار داشته باشند.

كتاب «اطلس جامع جراحی ايران» با توجه به اهمیت بهره‌گیری از قابلیت‌های آموزش بصری و با علم به خلاء موجود در حوزه جراحی علوم پزشكی، در طول چهار سال تدوین گردیده و به ‌عنوان نخستین اثر در نوع خود، در حوزه جراحی، شامل سه هزار تصوير رنگی از اعمال جراحی مختلف است.

تصاویر به‌صورت واقعی و مرحله به مرحله در معرفی بيماران مبتلا به بيماری‌‌های شايع و نادر كشور تهيه شده است.

دکتر محمدرضا هاشمپور پزشک جوان وزوانی در این باره گفتند:

کتاب «اطلس جامع جراحی ايران» که روز گذشته در جمع پانزده کتاب منتخب برای رونمایی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قرار گرفت و جزو چهار اثر برتر این مجموعه شد، در ١٢ فصل مجزا در قالب ٥٣٢ صفحه، به‌ صورت تمام رنگی، بيش از ٢٠ عنوان از بیماری‌ را شامل می‌شود.

ایشان افزودند:

علاوه بر استقبال خبرگزاری‌های مختلف نظیر مهر و ایبنا، استقبال چشم‌گیر دانشگاه‌هاي علوم پزشكي از این کتاب دور از حد تصوّر بود و به عنوان نمونه: دانشگاه علوم پزشكي اردبيل ١٤ جلد و دانشگاه علوم پزشكي اهواز ٩ جلد از این اثر را طي يك روز سفارش داده‌اند.

و نکتهء مهم‌تر اين است كه با صحبت‌هاي انجام شده با مسئولين انجمن ناشران، إن ‌شاء الله، به زودی با انتشار كتاب به زبان انگليسي شاهد حضور بین المللی این اثر نیز خواهیم بود.

منبع: کانال تلگرام وژگون نوشت

درباره admin

مطالب مشابه

نهمین دورهء جشنوارهء داستان انقلاب

نهمین دورهء جشنواره داستان انقلاب، برگزیدگان خود را در حوزه هنری معرفی و از ایشان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.